Strona startowa -> Turystyka i wypoczynek -> Konne szlaki turystyczne
               IMIENINY:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Kontakt:  
 
Gmina Przemęt
ul. Jagiellońska 8
64-234 Przemęt
  065 549 60 71
  065 549 69 77
  [email protected]

 
 

 

 

 

 

 

 

 
  Konne szlaki turystyczne
  2007-04-06  

Szlak Pałacowy

Biegnący w północnej części gminy Przemęt „Szlak Pałacowy” to konna trasa wiodąca przez pofałdowany teren leśno-polny. Szlak wiedzie przez miejscowości Kluczewo i Siekowo oraz swym zasięgiem dociera do granic Siekówka.
Decydując się na konna podróż tym szlakiem będziemy mieli okazję odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne „Stara Chata u Kowala” w Kluczenie – to świetne miejsce do startu na szlak, oraz podziwiać wspaniałą architekturę pałacu w Siekowie. Ciekawym miejscem, które możemy odwiedzić wędrując szlakiem pałacowym jest tzw. „Winnica”. W tym miejscu położonym niedaleko Kluczowa dawniej mieściły się winnice księcia Czarneckiego oraz dwór z bogato zaopatrzonymi piwnicami. Dziś możemy podziwiać jedynie pozostałości po piwnicach.
Część szlaku prowadzi przez godne zobaczenia bory sosnowe położony pomiędzy Siekowem i Siekówkiem. W znacznej części trasa prowadzi nad Południowym Kanałem Obry.
Świetnym miejscem dla wypoczynku dla podróżnych i miejscem gdzie można napoić konie jest „Siedlisko” w Kluczenie.

Długość trasy: 17 km
Obręb Leśniczówki Ziemin, tel. 061 / 443 44 46
Szlak posiada połączenie z gminą Wielichowo

Szlak Trzebidzki

Szlak Trzebidzki to układ konnych dróg pozwalających miłośnikom konnej jazdy odwiedzić piękne lecz mało znane zakątki gminy Przemęt oraz gminy
Szlak tworzy pętle składającą się z pięciu odcinków łączących miejscowości Charbielin, Bucz, Poświetno, Sokołowice i Skarżyń.
Świetnym miejscem startu dla wyprawy tym szlakiem jest gospodarstwo agroturystyczne „Czajkówka” w Trzebidzy. Stąd możemy ruszyć na północ do Barchlina i dalej do Popowa Starego, gdzie warto zobaczyć przepiękny pałac. Możemy także skierować się na południe i poprzez sosnowe lasy z enklawami drzew liściastych bogatych w grzyby dotrzeć do Sokołowi.

Długość trasy: 25,5 km
Obręb Leśniczówki Sokołowice, tel. 065 / 549 81 13
Szlak posiada połączenie z gminą Włoszakowice.

Szlak Białogórski

Kilka pięknych tras składających się na Szlak Białogórski pozwala na zwiedzenie z grzbietu konia okolic Wielenia, Kaszczoru i Moch. Swoją wyprawę warto rozpocząć z gospodarstwa agroturystycznego „Stara Stajnia” w Wieleniu. Stąd  wierzchem lub wozem możemy wyruszyć do Moch lub przez Wieleńskie Góry do Kaszczoru. Szczególnie urokliwym miejscem znajdującym się na szlaku są tzw. „Ziemne Wody”. Te położony w niewielkiej odległości od Kaszczoru zbiornik wodny do świetne miejsce na wypoczynek.

Długość trasy: 37 km
Obręb Leśniczówki Mochy, tel. 065 / 549 00 25
Szlak posiada połączenie z gminami Wolsztyn, Sława, Wijewo

Szlak Konwalii

Ten najdłuższy szlak konny gminy Przemęt wiedzie przez centrum Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Szlak łączy miejscowości Górsko, Radomierz, Osłonin, Nowa Wieś i Perkowo. Poza tym trasa szlaku łączy się w miejscowości Starkowo ze Szlakiem Trzebidzkim.
Idealnym miejscem do rozpoczęcia rajdu konnego szlakiem Konwalii jest gospodarstwo agroturystyczne „Zagroda u Rze?biarza” w Górsku. Stąd możemy wyruszyć w kierunku Starkowa i dalej „Szlakiem Trzebidzkim” w okolice Trzebidzy lub też pojechać w kierunku Osłonina a stąd przez serce Przemęckiego Parku Krajobrazowego do Perkowa i Nowej Wsi. Wędrując przez lasy warto zobaczyć ‘Głaz narzutowy” oraz ‘Kanapę Napoleona” – miejsce gdzie według legendy odpoczywał Napoleon prowadzący swoje wojska na Rosję. Szlaki wiedzie także przez okolice Babuliny (112 m n.p.m.) – najwyższego wzniesienia w powiecie olsztyńskim.
Szlak Konwalii to także najbogatszy przyrodniczo szlak konny gminy Przemęt - na jego trasie możemy podziwiać piękno Rezerwatu Torfowisko nad Jeziorem Świętym oraz Rezerwatu Wyspa Konwaliowa.

Długość trasy: 38 km
Obręb Leśniczówki Mochy, tel. 065 / 549 00 25
i Leśniczówki Perkowo, tel. 065 / 549 60 03
Szlak posiada połączenie z gminą Włoszakowice
 

       <- powrót        
  POSZUKAJ NA STRONIE:  


 


 

 
Jest nas 14.056 osób
(31.12.2014)

 

 


Oddział Gminnego Związku
Ochotniczych Straży Pożarnych RP
w Przemęcie


Komenda Powiatowa Policji
w Wolsztynie

  

 

 


 liczba odwiedzin: 3062385      online: 1
Webmaster Mbest 2006