Strona startowa
               IMIENINY:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Kontakt:  
 
Gmina Przemęt
ul. Jagiellońska 8
64-234 Przemęt
  065 549 60 71
  065 549 69 77
  [email protected]

 
 

 

 

 

 

 

 

 
 Święto Niepodległości w Przemęcie2014-11-13  

W tym roku przemęckie obchody Święta Niepodległości miały wyjątkowo uroczysty przebieg. We wtorek, 11 listopada odbyło się tu uroczyste odsłonięcie odrestaurowanej kapliczki Matki Boskiej i Pomnika Pamięci Narodowej.
Oficjalne obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Przemęcie. Po nabożeństwie w intencji Ojczyzny poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie przemaszerowali ulicami Przemętu pod pomnik. Tu złożono wiązanki i zapalono znicze. O znaczeniu kultywowania tradycji i pamięci o wydarzeniach, które ukształtowały naszą o historię, przypomniała w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Przemęt, Pani Dorota Gorzelniak. Podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do odrestaurowania kapliczki, złożył sołtys Przemętu, Jacek Piotrowski, natomiast historię walk, w których zginęli mieszkańcy Przemętu i których nazwiska upamiętniono na specjalnych tablicach, przybliżył zebranym Prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie, Pan Antoni Fornalski. Podczas jego wystąpienia mogliśmy również usłyszeć o historii kapliczki, która odrestaurowana została już po raz drugi.
Na pamiątkowych tablicach zapisano 77 nazwisk, osób, które zginęły podczas I i II wojny światowej, podczas powstania wielkopolskiego, wojny polsko-bolszewickiej i w zamachu majowym.
Uroczystego odsłonięcia kapliczki dokonali ksiądz prałat Edmund Magdziarz, wójt Dorota Gorzelniak oraz sołtys Jacek Piotrowski. Kapliczkę poświęcił ks. proboszcz.
Podczas uroczystości wiązankę utworów patriotycznych zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta GOK Przemęt.
Więcej o uroczystościach oraz historii kapliczki w grudniowym numerze „Kuriera Przemęckiego”.

GALERIA
<- powrót        
  POSZUKAJ NA STRONIE:  


 


 

 
Jest nas 14.056 osób
(31.12.2014)

 

 


Oddział Gminnego Związku
Ochotniczych Straży Pożarnych RP
w Przemęcie


Komenda Powiatowa Policji
w Wolsztynie

  

 

 


 liczba odwiedzin: 2734303      online: 1
Webmaster Mbest 2006