Strona startowa
               IMIENINY:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Kontakt:  
 
Gmina Przemęt
ul. Jagiellońska 8
64-234 Przemęt
  065 549 60 71
  065 549 69 77
  [email protected]

 
 

 

 

 

 

 

 

 
 Turniej wiedzy "Młodzież Zapobiega Pożarom"2015-03-12  

9 marca 2015 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Przemęt po raz kolejny odbyły się eliminacje do Powiatowego "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". W konkursie udział zabrało 26 uczniów z następujących szkół: Zespół Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Buczu , Zespół Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Mochach, Zespół Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Kaszczorze oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Przemęcie.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: pierwszy polegał na wypełnieniu arkusza testowego, który składał się z 30 pytań, a następnie po ich sprawdzeniu wyłoniono 5 finalistów do eliminacji ustnych, które decydowały o kolejności zajętych miejsc. Komisja w składzie: st.kpt. Tomasz Maciejewski  - Przewodniczący, Błażej Wróblewski - sekretarz, str. Damian Maciejewski – członek, kpt. Szymon Czachnowski – członek.

Po dwóch etapach wyłoniła zwycięzców. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

W kategorii I – uczniowie szkół podstawowych:
I miejsce Martyna Dominiak – ZSGiSP Bucz
II miejsce Patrycja Kostrzewa – ZSGiSP Bucz
III miejsce Piotr Lewandowski – ZSGiSP Bucz
IV miejsce Liliana Sibilska – ZSGiSP Przemęt
V miejsce Adrian Kasperski – ZSGiSP Bucz

W kategorii II – uczniowie szkół gimnazjalnych:
I miejsce Mateusz Kubeczko – ZSGiSP Bucz
II miejsce Karolina Nowak – ZSGiSP Bucz
III miejsce Aleksandra Zawicka – ZSGiSP Bucz
IV miejsce Aurelia Sibilska – ZSGiSP Przemęt
V miejsce Łukasz Jędrzychowski – ZSGiSP Bucz

Na zakończenie konkursu finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyli członkowie komisji. Natomiast piątka najlepszych uczestników awansowała do eliminacji powiatowych, które odbędą 20 marca 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Przemęcie składa serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom i nauczycielom za osobisty wkład  pracy w przygotowanie młodzieży do Turnieju oraz Komisji Sędziowskiej za sprawne  przeprowadzenie konkursu.
<- powrót        
  POSZUKAJ NA STRONIE:  


 


 

 
Jest nas 14.056 osób
(31.12.2014)

 

 


Oddział Gminnego Związku
Ochotniczych Straży Pożarnych RP
w Przemęcie


Komenda Powiatowa Policji
w Wolsztynie

  

 

 


 liczba odwiedzin: 3020758      online: 1
Webmaster Mbest 2006